Закон України № 3287: операції з постачання яких товарів звільняються від оподаткування ПДВ?

Державна Податкова Служба
20.10.2023

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що 24.08.2023 набрав чинності Закон України від 28 липня 2023 року № 3287-IX «Про внесення змін до пункту 32 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей ввезення на митну територію України товарів для потреб безпеки і оборони» (далі – Закон № 3287).

Законом № 3287 п. п. 4 п. 32 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено новими підпунктами, відповідно до яких тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України, зокрема:

- тепловізійні біноклі, монокуляри та бінокуляри, прилади нічного бачення (біноклі та монокуляри), що класифікуються у товарних підкатегоріях 8525 89 00 10, 8525 89 00 90 згідно з УКТ ЗЕД (п.п. «й» п. п. 4 п. 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ);

- далекоміри, що класифікуються у товарній позиції 9015 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД (п.п. «к» п. п. 4 п. 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ);

- портативні радіоелектронні засоби виявлення та протидії безпілотним літальним апаратам (антидронові рушниці), що класифікуються у товарній позиції 8543 згідно з УКТ ЗЕД (п.п. «л» п. п. 4 п. 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ).

Закон № 3287 опубліковано в офіційному виданні «Голос України» від 23.08.2023 № 27.